program 2009
2015.11.18. 15:16
XI. Egressy Béni Országos Színjátszó Fesztivál
2009. november 19. (csütörtök) – szepsi kultúrház
16.00
Egressy Béni szobrának megkoszorúzása (Római katolikus templom melletti tér)
Közreműködik: a szepsi Egressy Béni Vegyeskar, ünnepi beszéd: Köteles László, a Csemadok országos alelnöke
16.40
Dísztökkiállítás megnyitója a Szepsi Laczkó Máté Bormúzeumban
Megnyitja: Kupec Mihály
17.00
Gecse Attila fényképkiállítása (F-klub)
Megnyitja: Vitéz Erika
17.30
Ünnepélyes megnyitó
Ing. Csoltkó Jenő, a Csemadok TV elnöke, Hrubik Béla, a Csemadok országos elnöke, Ing. Zachariaą István, Szepsi város polgármestere, Harsányi László, a Nemzeti Kulturális Alap elnöke
17.45
Mics Károly-életműdíj átadása
18.00
Zsákszínház, Fülek
Martin McDonagh: Elveszett erkölcsök
Rendezte: Mázik István, Nagy András (a Jókai Napok fődíjas előadása)
19.15
Csécsi Éneklő és Hagyományőrző Csoport, Csécs
Dienes Anna: A csécsi orvosi rendelőben
Rendezte: Dienes Anna
19.45
Kék Nefelejcs Hagyományőrző Csoport, Szomotor
Aratási ünnepség
Rendezte: Miklóąová Jarmila
20.30
Nánai Színjátszó Csoport, Nána
E. Labiche: Gyilkosság a Maxime utcában
Rendezte: Juhász Mária
22.00
A bemutatott versenyelőadások értékelése a kultúrház nagytermében
2009. november 20. (péntek) – szepsi kultúrház
9.00 – 12.00
Színjátszók képzése
10.30
Nevrlé mrle, ZU© Bernolákova, Kassa
Miroslava Lauffová: Inzerát
Rendezte: Miroslava Lauffová
14.00
NEFISZ, Nemesócsa
Arany János: Toldi – ahogy mi látjuk
Rendezte: Csorba István, Csorba Nóra
15.00
Kisveréb, Szeszta
Július Barč-Ivan: Húsosfazék
Rendezte: Abosi Anna, Abosi Sándor
16.10
Féktelen Komédiások, Vágkirályfa
Pofon és kész!
Rendezte: Forró Attila
17.10
KGSzT, Kassa
Slawomir Mrożek: Özvegyek
Rendezte: Bodon Andrea
19.30
Bodrogközi Színjátszó Csoport, Királyhelmec
Goldoni – Kiss Csaba: A legyező
Rendezte: Illésné Popália Irén
22.00
A bemutatott versenyelőadások értékelése a kultúrház nagytermében
2009. november 21. (szombat) – buzitai kultúrház
9.00 – 11.00
Színjátszók képzése
11.00
Csemadok Új Hajtás, Kalász
Borka Géza: Aranylánc
Rendezte: Paulovics Mária
14.30.
Jókai Színjátszó Társulat
Logan – Thoeren: Van, aki forrón szereti
Rendezte: Farkas Anna, Mészáros Beáta
16.30
És?! Színház, Őrsújfalu
Arany János: Bajusz
Rendezte: Szabó Csilla
17.30
Wataridori Színkör, Budapest
Olga Dabrowska – Petr Zelenka: Shot
Rendezte: Holop Szilveszter
17.30
A bemutatott versenyelőadások értékelése az önkormányzat dísztermében
20.00
Ünnepélyes eredményhirdetés
|